Шановні батьки!

Сучасна сім'я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона має виконувати головне завдання - забезпечувати матеріальні та психологічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління. Законом України "Про освіту" на батьків покладена відповідальність за психічне і фізичне здоров'я дітей, створення належних умов для розвитку їхніх природних здібностей. Від родини починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання.

Як виховати дитину без образ та сформувати в неї довіру до батьків?

У цьому вам можуть допомогти Золоті правила виховання відомого вітчизняного педагога В.О.Сухомлинського.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ

1. Дітей треба вчити дивитися на людей людськими очима.

2. Справжня мудрість вихователя-батька, матері - в умінні дати дитині щастя.

3. Пам'ятайте, що з маленьких, немов би невинних корінців неробства, беруть початок такі суспільні біди, як: пияцтво, хуліганство, злочинність.

4. Не бійтеся дитячої праці, не оберігайте від неї своїх малюків. Пам'ятайте: дитина, осягаючи незрівнянне щастя праці, пізнає саму себе, стає другом, однодумцем матері й батька.

5.Знайте, що міра синівської покірності, слухняності, дисципліни визначається мірою батьківської відповідальності. Батьки - найрідніші, найдорожчі для дитини люди, в образі яких проявляється людська відповідальність за її прихід у світ, за кожний її крок і вчинок у житті!

6. Знайте: діти переживають ваше падіння як своє особисте горе, сприймають вашу радість як свою. Бережіть же дитячу любов до людини, зміцнюйте віру в людину!

7. Пам'ятайте: перш, ніж дитина усвідомить, що вона - майбутній громадянин, вона повинна навчитися платити добром за добро, створювати своїми руками щастя й радість для інших людей.